Bratislava 6. decembra 2020 (HSP/Lifesitenews/Foto:Screenshot Youtube)

Biskup Joseph Strickland z mesta Tyler v štáte Texas vyjadril dôrazný nesúhlas s možnosťou vakcinácie proti koronavírusu, ktorá by obsahovala plodové bunky z potratených detí

Na snímke biskup Joseph Strickland

Keďže sa v súčasnosti vyvíja množstvo vakcín, ktoré už sú alebo prichádzajú na trh, Jeho Excelencia Strickland naďalej upozorňuje katolíkov vo svojej diecéze a aj ostatných, aby sa bližšie zaujímali o vakcíny na koronavírus, ktoré môže byť morálne neprípustné.

V poslednej epizóde série The Bishop Strickland Show, rovnako ako vo svojich príspevkoch na sociálnej sieti Twitter, biskup Strickland vysvetľuje svoje znepokojenie.

„Rozhodujúcim kritérium pre mňa je odpoveď na otázku, či vakcína v skutočnosti obsahuje markery, DNA potratených detí. Ak áno, nebudem s ňou súhlasiť,“ vyhlásil biskup.

Rovnako povzbudil tých, ktorí neakceptujú vakcínu, ktorá by porušovala učenie Cirkvi.


Jeho Excelencia ďalej upozorňuje, že všetci a najmä katolíci, by sa mali viac zaujímať o morálne hľadisko vakcín. Nasmeroval ich na skupinu Children of God for Life (Božie deti za život).

Táto organizácia vám poskytne množstvo informácií a zoznam všetkých vakcín, ktoré sú vyrobené eticky a neobsahujú DNA potratených detí. Rovnako vám poskytnú údaje o vakcínach, ktoré bunkové línie z potratených detí obsahujú.“

Strickland tiež dáva do pozornosti prepojenie potratového gigantu Planned Parenthood s týmto „zverstvom“.

Biskup ďalej rozvíja pár bodov z listu, ktorý adresoval svojej diecéze. V ňom uvádza, že príčina rozdelenia Ameriky v súčasnosti spočíva v tom, že národ odmietol koncept, že patrí Bohu.