MUDr. Radoslav Čičala píše :

,,Pribúda ľudí, ktorí si myslia, že ruská vakcína sputnik V je tradičná a bezpečná. Túto informáciu šíria aj alternatívne informačné zdroje. Informácie dostupné o tejto vakcíne nie sú dostatočné a ich podstatu účinku neprezentuje ani sám výrobca.

Vakcína nie je postavená na doteraz používaných technológiach na očkovanie ľudi. Ruská vakcína je vakcína vyrobená genetickou modifikáciou, podobne ako Pfizer, Moderna, Astra-Zenneca, Johnson Johnson. Konkretne ide o DNA vakcínu, kedy informácia o tvorbe obalového protéinu SARS-COV2 sa vytvorí do mRNA, tá sa prepíše do cDNA, táto DNA sa včleni do adenovírového nosiča a pichne sa do tela. V tele dochádza k prestupu adenovírusu do bunky a v bunkde sa DNA mení na mRNA. Tým vzniká mRNA ako v prípade americkej vakcíny Pfizer alebo Moderna. Ide taktiež o vakcináciu položenú na génových modifikáciach, ktorá doteraz nebola u ľudí používaná. DNA vakcinácia je podstatne rizikovejšia, nakoľko je vyššia šanca spustenia neželaných mechanizmov v bunke.´´

zdroj: fb/ skupina Verejnosť proti nátlaku a psychickému mučeniu

V prípade Pfizer vakcíny je mRNA v lipidovom nosiči/vektore. V prípade ruskej ide o DNA v adenovírusovom nosiči/vektore. Ruská vakcína je rovnaká ako AstraZenneca, s tým rozdielom, že AstraZenneca má opičí adenovírus, kdežto ruská má ľudský.

vox.com/…trazeneca-trial-pfizer-moderna

V texte sa vysvetľuje princíp vakcín – ak by niekto chcel spochybňovať tieto informácie. Preklad: Vakcíny Moderny a Pfizer-BioNTech používajú ako prostriedok doručenia genetických inštrukcií na tvorbu vírusových protéinov mRNA. V prípade AstraZennecy namiesto toho používajú DNA, ktorá je doručená do bunky pomocou adenovírusového vektora (rovnako ako ruská vakcína Sputnik V).

zdroj:Lekár píše: Ruská vakcína je tiež vytvorená genetickou modifikáciou a ide o DNA vakcínu v adenovírusovom nosiči – inenoviny