Slovensko 15. júna 2021 (HSP/mynitra/Foto: TASR/AP-Attila Balazs/MTI via AP)

Jej kolegovia sú v šoku. 39-ročná žena, ktorá pracovala ako právnička na radnici v Nitre, bola údajne ešte v deň podania druhej dávky očkovacej látky proti Covidu-19 od spoločnosti Pfizer plná života. Súvislosť sa preveruje, zatiaľ vraj netreba dávať jej úmrtie do súvisu s očkovaním

vakcína očkovanie

Podľa dostupných informácií zamestnankyňa nitrianskej radnice bola podľa portálu Mynitra na druhej dávke očkovania v pondelok 14. júna. „Včera bola na úrade, plná života. Potom sa išla dať zaočkovať,“ prináša portál slová svedka.

V utorok ráno ju už manžel našiel bez známok života.

„Samozrejme, že to mnohí spájajú s očkovaním! Podľa mojich informácií malo ísť o druhú dávku vakcíny Pfizer,“ povedal zdroj pre denník.

Po tejto nešťastnej udalosti vraj majú teraz úradníci strach ísť na druhú dávku. Objavujú sa však požiadavky, aby ľudia nespájali smrť s očkovaním, a že žena možno nezomrela v priamej súvislosti s očkovaním. Čaká sa teda na oficiálne vyjadrenie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, ktoré vyjde až po znaleckom posudzovaní laboratórnych výsledkov a pitvy.

Na rozdiel od ČR, kde sa úmrtia či vážne nežiaduce účinky po podaní vakcíny berú do úvahy aj v rámci časovej súvislosti, SR pristupuje „veľmi opatrne“ a časovú súvislosť neuznáva, iba explicitne príčinnú, ktorá sa dokazuje dlhšie a komplikovanejšie. Aj preto Slovensko hlási svetu nežiaduce účinky po vakcínach v omnoho nižších číslach v porovnaní so susedným Českom.

„Všetkých na meste nás dnes hlboko zasiahla správa o nečakanom úmrtí našej kolegyne. Sme otrasení a zronení z jej náhleho odchodu. Aj prostredníctvom médií nám dovoľte vyjadriť úprimnú sústrasť jej rodine, priateľom a blízkym,“ povedal pre portál mynitra hovorca mesta Tomáš Holúbek