Na základe občianskej výzvy bol Správny súd v Lisabone nútený poskytnúť overené údaje o úmrtnosti na COVID-19, uvádza AndreDias.net.

„Podľa rozhodnutia súdu z 19. mája bol počet overených úmrtí na COVID-19 od januára 2020 do apríla 2021 iba 152, nie 17 000, ako bolo zverejnené zdravotníckymi orgánmi v krajine. Na strane 13 rozhodnutia sa píše: 152 certifikátov potvrdzujúcich príčinu smrti – koronavírus, bolo vydaných lekármi pracujúcimi pre ministerstvo spravodlivosti. Je to 0,9% z oficiálne udávaných úmrtí. Ostatní zomreli z iných dôvodov, aj keď mali pozitívny PCR test. Žijeme v podvode bezprecedentných rozmerov,“ uviedol Dias.net.

Dáta poskytol jediný systém v Portugalsku s názvom: Sistema de Informácie dos Certificados de Obito (Death Certificate Information System – SICO).

Úmrtné listy sa vydávajú pod záštitou ministerstva spravodlivosti. „Všetci, ktorí sú zodpovední za narábanie s údajmi z jednotlivých prípadov a úmrtí, môžu byť za trestný čin súdení,“ napísali, „ak sú tieto čísla rovnaké aj v ďalších krajinách (nie je dôvod predpokladať opak), potom boli spáchané zločiny proti ľudskosti v obrovskom rozsahu.“

Na internete sa objavili aj hlasy proti predmetnému článku. „Dokument je autentický, naozaj potvrdzuje na strane 13, že lekármi na ministerstve spravodlivosti bolo vydaných 152 certifikátov potvrdzujúcich smrť na koronavírus. Ale osvedčenia vydané ministerstvom spravodlivosti sú len zlomkom osôb oprávnených tieto vysvedčenia vydávať. Súdne pitvy vykonané lekármi, ktorí patria pod ministerstvo spravodlivosti sa vykonávajú pri násilných trestných činoch alebo pri smrti z neznámej príčiny. Drvivú väčšinu úmrtných listov vydávajú lekári spojení s ministerstvom zdravotníctva a nie spravodlivosti,“ uvádza Observer.

Prečo potom tieto čísla neboli v rozhodnutí súdu presne špecifikované?

https://zemavek.sk/lisabonsky-sud-v-rozhodnuti-uviedol-152-potvrdenych-covid-umrti/

Zdroje:

1./ Lisbon court rules only 0.9% of ‘verified cases’ died of COVID, numbering 152, not 17,000 claimed, americasfrontlinedoctors.org, 23.6.2021

2./ Nie, lisabonský súd neuznal, že bolo len 152 úmrtí na Covid-19, news.in-24.com, 27.6.2021